NSP Głotowo Finalistą II edycji konkursu ‚Otwarta Szkoła’

Home / Z życia szkoły / NSP Głotowo Finalistą II edycji konkursu ‚Otwarta Szkoła’

otwartaszkola

Każde małe może być piękne” – takimi słowami Krzysztof Stanowski, wiceminister Edukacji Narodowej rozpoczął w Głotowie Ponadregionalną Konferencję Małych Wiejskich Szkół. Szkoła Podstawowa w Głotowie oraz współpracująca z nią fundacja Talizman, zostały laureatami konkursu MEN „Otwarta Szkoła”. Mirosław Pampuch, starosta olsztyński pogratulował im sukcesów.

Przed oficjalnym rozpoczęciem konferencji, która odbyła się 26 lutego (piątek) młodzież wprowadziła uczestników w świat bajki, konkretnie krasnoludków i śpiącej królewny. Po gromkich brawach minister Stanowski powiedział, że to wspaniała szkoła, bo wszyscy mogą być w niej kreatywnymi aktorami najważniejszych wydarzeń.
– Znam jeszcze mniejsze szkoły, które są wspaniałe i dobrze edukują – mówił minister.

– Wiem co mówię, bo sam w takiej uczyłem – mówił minister.
Szkoła w Głotowie boryka się z wieloma problemami. Brakuje pieniędzy na remonty, nie ma sali gimnastycznej i placu zabaw dla maluchów. Młodzieży jednak braki infrastrukturalne tak mocno nie przeszkadzają.
– Wszyscy się znamy, lubimy, nauczyciele są wyrozumiali i dokładnie nam wszystko tłumaczą – mówili uczniowie.
Swojej radości z ogólnopolskiej nagrody nie kryła również Ewa Łukaszun, dyrektor SP w Głotowie.
– To ogromne wyróżnienie dla naszego zespołu, bo znalazł się ktoś kto docenił naszą ciężką pracę – mówiła Ewa Łukaszun.
Szkołę w Głotowie wspiera warszawska Fundacja „Talizman”.

Prezes Fundacji Dominik Granada mówi, że projekt zrealizowany w Głotowie nie był duży, ale bardzo ważny społecznie.

– Wydaliśmy 3 tys. zł., ale szkoła bardzo mocno zaangażowała się w tworzenie projektu – mówił Dominik Granada.

– Szkoła sama wybrała moduł wspierania dzieci uzdolnionych i tych, które mają kłopoty w nauce. Mirosław Pampuch, starosta olsztyński pogratulował wspólnie osiągniętego sukcesu, zarówno dyrektor szkoły, jak i prezesowi fundacji Talizman.

– Tak udana współpraca małych szkół ze stowarzyszeniami wpływa pozytywnie na miejscową społeczność lokalną – mówił Mirosław Pampuch.
W nagrodę szkoła w Głotowie otrzymała laptop, tablicę multimedialną i projektory.

 

Related Posts
https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82otowohistoria